Toneelgroep Oostpool: Eli Eli
Eli Eli | 04.05.12 tm 13.05.12

Een bloedstollend tienerdrama


When I come of age 

Blijven en sterven of weggaan en leven 

Een troosteloze voorstad. Onverklaarbare gebeurtenissen. De huurkazernes worden geregeerd door angst. En daar wonen ook Oskar en Eli, een jongen en een meisje aan het begin van hun puberteit. Een aantal macabere moorden zorgt voor onrust en wantrouwen in hun buurt. De bewoners trekken zich terug achter de gordijnen of in het buurthuis. Op school worden er voorlichtingslessen gegeven door de politie die de fascinatie van de jonge Oskar alleen maar stimuleren. Uiteindelijk blijkt dat zijn buurmeisje Eli er meer mee te maken heeft dan hij ooit had kunnen vermoeden.


Elk seizoen maakt Toneelgroep Oostpool een project met jongeren van 15-19 jaar, onder het motto ‘coming of age’. Ongeveer veertig jongeren uit Arnhem en wijde omgeving maken dan zelf een voorstelling, bijgestaan door de expertise van Toneelgroep Oostpool en een ploeg vakstagiaires van de ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten.


Na Verona aan de Rijn en Voorjaarsontwaken is de voorstelling deze keer geïnspireerd op het Zweedse boek Låt den rätte komma in uit 2004. Eli Eli gaat over een jongen en een meisje, twee outcasts die in elkaar hun enige vriend ontdekken. De jongen wordt gepest op school en wordt opgevoed door een alleenstaande moeder, die het niet goed redt. Aan zijn vader heeft Oskar niet veel, die drinkt liever. Het meisje worstelt met een onuitsprekelijk geheim: haar verlangen naar bloed vanwege haar identiteit als vampier.


In hun pogingen hun angst te overwinnen ontdekken Oskar en Eli dat er maar één remedie is: liefde. Maar ook aan de liefde is een grens: uiteindelijk staan ze allebei voor de keuze: weggaan en leven of blijven en sterven.

audities oktober 2011 | repetitieperiode alle zaterdagen van oktober 2011 t/m april 2012 | speelperiode 6 voorstellingen tijdens de voorjaarsvakantie 2012

tekst Mathijs Verboom | met 40 jongeren en Bert Geurkink | regie Timothy de Gilde | begeleiding ArtEZ studenten | dansadvies en choreografie Introdans Interactie | koorbegeleiding Linda Jacobsen |bandbegeleiding Marius Mathiszik | regieassistentie Manon van Impelen

 

Aanmelden
Ieder jaar maken we een Coming of age-voorstelling met jongeren in Huis Oostpool. Van oktober t/m april wordt er elke zaterdag aan gewerkt. In mei zijn er zes voorstellingen. Niet alleen jongeren die willen acteren zijn welkom, maar ook musici, dansers, decormakers, zangers etc (15-19 jaar). In oktober 2011 worden audities gehouden voor de nieuwe Coming of age-voorstelling 2012 Eli Eli. Wil je meer weten over het project en de aanmelding hiervoor stuur ons dan een mail of download het inschrijfformulier.


gastenboek | Eli Eli
bericht van Maud | Ik vond het afgelopen jaar geweldig, de repetities, de gezelligheid met de groep, het harde werken van iedereen. We hebben in 6 v... >>
bericht van Bericht van Roland | Complimenten voor de mooie voorstelling met mooi gezongen liedjes, goed orkest, eenvoudige maar bijzondere dans, prachtig decor e... >>
bericht van Frans Zonneveld | Heel goeie voorstelling. Zeer genoten van spel, muziek en dans. Mooie vormgeving met kleding. Het verhaal sprak me ook aan. Heel ... >>

Extra | Eli Eli

pers
foto's
foto's premiere

Toneelgroep Oostpool: Eli Eli
Toneelgroep Oostpool: Eli Eli
Toneelgroep Oostpool: Eli Eli